Povinné zmluvné poistenie – online porovnanie

Povinné zmluvné poistenieČi už niekomu spôsobíte vašim dopravným prostriedkom neúmyselnú škodu na zdraví alebo na majetku, vďaka tomuto zabezpečeniu za to nemusíte platiť. Samozrejme, podmienkou je uzatvoriť si povinné zmluvné poistenie a rešpektovať niektoré pravidlá. Tento produkt vás môže uchrániť aj o niekoľko miliónov eur. Ako je to možné? To si povieme nižšie. Jedno je však isté. Nikomu sa neoplatí riskovať jazdu s prostriedkom či už motorovým alebo nemotorovým, ktoré nie je poistené. Dôsledky by mohli byť veľmi nepríjemné, hlavne po finančnej stránke. Prečo predstavuje zákonom stanovenú povinnosť? Kde možno získať to najlepšie a najlacnejšie povinné zmluvné poistenie na trhu? Tento článok vám prinesie odpoveď na všetko, čo by vás mohlo v kontexte tejto témy zaujímať.

Rýchle online porovnanie možností

Kalkulačka na rýchly výpočet a porovnanie povinného zmluvného poistenia uzavripzp.sk online dokáže váš čas ušetriť niekoľkonásobne. Obsahuje formulár, do ktorého len dopíšete technické parametre poisťovaného vozidla a do pár sekúnd už môžete pozorovať vaše možnosti. Všetky budú prehľadné, vyjadrené v konečnej cene poistného za také obdobie, aké ste zvolili. Takto máte záruku, že to najlacnejšie PZP vám neujde. Požiadať oňho môžete priamo vo výsledkoch, a to kliknutím naňho.

Po dopísaní osobných údajov vám na mail príde návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného a dočasná biela karta. Kartu si nezabudnite vytlačiť, pretože je to plnohodnotný doklad do chvíle, kým vám nepríde jej originál. Ten vám poisťovňa odošle hneď ako zaeviduje platbu za vybrané povinné zmluvné poistenie. Nezabudnite, že splatná lehota býva len niekoľko dní.

Online porovnanie nefunguje len na auto, ale na každý dopravný motorový a nemotorový prostriedok, ktorý je nutné si poistiť. Teda bezplatne a rýchlo si môžete zistiť najlepšiu cenu na nákladné auto, traktor, poľnohospodárske, cestné a iné pracovné stroje, motorku, vozík či iné prípojné a návesné vozidlá, historické vozidlá atď.

To najlepšie PZP nájdete jedine vďaka online kalkulačke, ktorá vám urobí bezplatné porovnanie všetkých vašich možností. Lepší nástroj ako je tento na internete nenájdete. Je jediný, ktorá obsahuje porovnanie až 11 poisťovní.

Čo predstavuje?

Vozidlo na cestePovinné zmluvné poistenie je poistenie zodpovednosti za škodu, čo sme si inými slovami povedali už aj v úvode. Pri splnení podmienok je poisťovňa povinná vyplatiť každému poškodenému sumu vo výške vami spôsobeného poškodenia. Minimálne poistné krytie stanovuje štát. Za ujmy na zdraví musí poisťovňa pokryť výdavky až do 5 miliónov eur a za škody na majetku do 1 milióna eur. Bez tohto zabezpečenia by ste museli všetky spôsobené škody hradiť vy a nevyhli by ste sa ani pokute a trestnému stíhaniu za porušenie zákona.

Dôležité je zdôrazniť jednu vec. Niektorí sa mylne domnievajú, že PZP kryje aj tie škody, ktoré vinník spôsobil nielen iným účastníkom, ale aj sebe alebo svojmu majetku. Nie je to však tak. Vlastné škody odčiňuje havarijné zabezpečenie. Zaujímavé sú ale niektoré ponuky v konkrétnych poisťovniach, o ktorých si povieme nižšie.

Hodí sa určite aj uviesť sankcie za neplatné prípadne neprítomné povinné zmluvné poistenie na akomkoľvek vozidle. Policajné hliadky totiž v rámci dokladov kontrolujú aj bielu kartu (u nás) a zelenú kartu (v zahraničí). Tie dosvedčujú platnosť tohto zabezpečenia. Bez nich si môžete na mieste odniesť pokuty aj do výšky niekoľkých tisíc eur. Vo Veľkej Británii majú dokonca právo vám zabaviť celý prostriedok, pokiaľ nie je týmto spôsobom zabezpečené.

Ponuky povinného zmluvného poistenia od rôznych poisťovní

Našťastie si svojho poisťovateľa môžete vybrať. Na našom trhu ich je hneď niekoľko, takže nie ste nútený akceptovať hneď prvú ponuku, ktorú nájdete. Pričom rozdiely v PZP nespočívajú len v cene poistnom, ale aj v samotnom poistnom krytí. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že to musí byť všade rovnaké, veď ho určuje zákon. Poisťovne nesmú prekročiť len minimálne stanovenie krytie. Ostatné parametre si môžu ľubovoľne upravovať.

Na Slovensku ponúka PZP veľmi veľa poisťovní, zmieňme napr.:

 • Axa,
 • Allianz,
 • Groupama,
 • Kooperativa,
 • Komunálna poisťovňa,
 • Union,
 • UNIQA,
 • Generali,
 • Genertel,
 • Wustenrot,
 • Onlia atď.

Tieto patria k tým najobľúbenejším. Za špeciálnu zmienku stoja ponuky od Kooperativy, Komunálnej poisťovne a od Generali. Tiet totiž základné krytie obohacujú o udalosti spojené s poisteným prostriedkom, teda o niektoré havarijné udalosti. V niektorých prípadoch si môžete bezplatne vybrať o ktoré havarijné riziko k povinnému zmluvného poisteniu máte záujem, inde vám to určia. Napr. v Kooperative máte v balíku krytie vodiča, posádky, batožiny a živelnú udalosť. V Generali si môžete vybrať akékoľvek havarijné riziko. Cena za tieto ponuky možno bude o niečo vyššia, no stále je výhodná, ak si zvážite, čo kryje.

Najlepšia cena povinného zmluvného poistenia online

Za povinné zabezpečenie nemusíte vždy platiť zbytočne veľa. Jedine na internete už na vás čaká na najlepšia cena. Ako je to možné? Pretože online formulár vám vie zarátať čo najviac možných zliav, o ktorých sa pracovníci v pobočke zmienia len veľmi zriedkavo. Takisto niektoré poisťovne ponúkajú 10%-nú zľavu na povinné zmluvné poistenie, ak si ho uzatvoríte online. Nie je nič pohodlnejšie ako získať to najlepšie a najlacnejšie priamo u vás z domu bez povinných návštev rôznych poisťovní.

Zdroj: https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_poistenie-motoroveho-vozidla/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najnovšie články

Najnovšie komentáre

  jún 2023
  Po Ut St Št Pi So Ne
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

  GiottoPress by Enrique Chavez