Napravte si zdravie detoxikáciou, ktorá je účinná aj vo vyššom veku

Ruky staršieho človekaĽudské telo je schopné mnohého. Ak sa však niečo pokazí, sme hneď obmedzení. Aby tomu tak nebolo, je potrebné sa oňho starať. Tento fakt si uvedomíme väčšinou až vtedy, keď je problém na svete. Ak sa vám zdravie rúca, je možné, že na svedomí to má aj množstvo škodlivých látok v tele (počnúc toxínmi, vysokým cholesterolom a tukom atď.). Váš stav sa ale môže výrazne zlepšiť vďaka vašej vôli a s ňou súvisiacej detoxikácii, ktorej cieľom je zbaviť telo toxínov. Dodržaním pevného režimu si môžete prinavrátiť zdravie a opäť sa cítiť fit. Odporúča sa ju absolvovať aspoň raz ročne bez ohľadu na vek. Či ste mladý, v strednom alebo vyššom veku, len vám to môže pomôcť.

Ako to celé funguje?

Detoxikácia bude pre vaše zdravie prospešná len vtedy, ak ju budete vykonávať správne. Škodliviny sa vyplavia vtedy, ak si obmedzíte ich prísun. Samozrejme, chodenie do práce popri ceste a vdychovanie výparov z áut veľmi neovplyvníte. No ovplyvniť môžete to, čo konzumujete a čo vám taktiež len škodí. Ide hlavne o príliš sladké, slané, mastné a vyprážané jedlá, sladené a bublinkaté vody, o fajčenie, pitie alkoholu, no váš zdravotný stav ovplyvňuje aj nedostatok pohybu. Čo teda jesť?

Aby sa vaše zdravie ustálilo, je potrebné konzumovať veľa ovocia a zeleniny (šalát, kapusta…), jedlá nepresáľať, neprecukriť, nepremastiť a nevyprážať. Pite len čistú vodu alebo čaje. Ideálne je úplne prestať fajčiť a nepiť alkohol. Takto okamžite spozorujete veľké zmeny vo vašej nálade a zdraví. Okrem toho si počas detoxikovania doprajte viac pohybu. Dennodenná prechádzka je dobrým základom. Detoxikovať sa vám môžu pomôcť aj tabletky so špeciálnym zložením, ktoré vedia aktivovať odbúravanie škodlivín.

Zaručený spôsob chudnutia

Ako lepšie sa dá schudnúť, ak nie, tak, ak vylúčite príjem nezdravých jedál a nápojov a nahradíte ich niečím lepším, výživnejším a kaloricky nepreplneným? Nijak ináč. A to potvrdili všetci, ktorí tento spôsob vyskúšali. Najťažší možno bude prvý týždeň sebazapierania, no ak uvidíte, že sa vaša váha a vizuálna stránka zlepšuje, bude vás to motivovať v pokračovaní. Na chudnutie si môžete zakúpiť aj tabletky alebo nápoje, ktorých úlohou je pôsobiť na tukové zásoby a rýchlejšie ich spáliť. Samozrejme, bez vašej fyzickej pomoci sa vám schudnúť nepodarí. Tabletky môžu len umocniť výsledný efekt, no bez vašej snahy fungovať pravdepodobne nebudú.

Keď je problémom fajčenie

cigaretový dymJednou z najväčších závislostí človeka je závislosť od nikotínu, ktorý sa nachádza aj v tabaku a cigaretách. Fajčiar väčšinou myslí len na to, kedy si zapáli ďalšiu a kedy ukojí svoju túžbu po nej. Neodrádza ich dokonca ani to, ako to ovplyvňuje ich zdravie, ale aj zdravie ľudí okolo nich. Pasívne fajčenie je skoro tak isté, ako aktívne. Ak sa neviete prinútiť prestať fajčiť a nezáleží vám možno ani tak na vás, myslíte na to, ako škodíte ostatným. Na druhej strane, škodliviny usadené vo vašom tele vám môžu poškodiť funkciu viacerých orgánov napr. pľúc, jazyka, pečene, nosa atď. Možno ste to už niekoľkokrát skúšali, no zatiaľ neúspešne. Nevadí. Dôležité je nevzdávať sa. Prestať fajčiť môžete aj za pomoci niektorých produktov, ako sú napr. náplasti, tabletky či sirupy s obsahom účinných látok, ktoré túžbu po cigarete znížia. Určite nie je dobrý radikálny rez vo fajčení, no svoju dennú dávku postupne znižujte. Takto sa vašej závislosti zbavíte najlepšie. Prípadne ju nahraďte zdravšou závislosťou napr. konzumáciou ovocia alebo zeleniny. Detoxikáciu je najlepšie spustiť až vtedy, ak sa vám fajčenia podarí zbaviť úplne.

Vysoký tlak

Úprava vysokého tlaku taktiež súvisí s vašou celkovou náladou a kondíciou. Ľudia so zvýšenými hodnotami sa rýchlo unavia, trpia dychavičnosťou, sčervenajú, môžu im opúchať členky atď. Príčinami nemusí byť hneď nefungujúce srdce, ale srdce, ktoré je zaťažené. Spôsobiť to môže napr. nadváha, zvýšená fyzická aktivita, nezdravé jedlo či organizmus preplnený toxínmi. Opäť je jednou z dobrých rád zmena stravovania, pridanie pohybu, schudnutie, ale určite je nutné prestať fajčiť a piť alkohol. K vyliečeniu vysokého tlaku a príznakov s ním spojenými vám môžu napomôcť tabletky, kvapky, sirupy buď voľne predajné alebo na predpis.

Bolesť chrbta a krížov

Kvalitu života a zdravia ako takého ovplyvňujú aj prítomné bolesti. Mnohokrát trápi mladých aj starších bolesť chrbta aj krížov, ktorá môže mať opäť rôzne príčiny. Možno sme veľa športovali, máme nesprávne držanie tela, nosili sme priveľkú záťaž, mali sme úraz atď. Od bolesti chrbta a krížov vám môžu uvoľniť tabletky, krém či gél s obsahom účinných látok, ktoré bolesť tlmia. Oveľa lepšie je ale nájsť prostriedok, ktorý lieči príčinu a nemá za cieľ len potlačiť bolesť. Pri bolestiach je veľmi dôležité dbať na správne držanie tela, v čom vám môže dopomôcť aj ortopedická bandáž.

Ako teda vidíte, je mnoho diagnóz, ktoré vedia skomplikovať vaše zdravie. Uvedomelým životným štýlom a stravovaním ale viete rozvoj rôznych chorôb spomaliť, ak nie úplne oddialiť alebo vyliečiť. V bolestiach, ale aj pri chudnutí, vysokom tlaku alebo detoxikácii vám vedia pomôcť rôzne tabletky, nápoje, gély či krémy. Ak neviete, ako prestať fajčiť, vyskúšať môžete náplaste, sirupy alebo žuvačky proti fajčeniu. Tie vašu túžbu po cigarete oddialia, ak nie úplne zastavia. Vaše telo a zdravie sa vám odvďačí už po 5 minútach odoprenia si cigarety.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najnovšie články

Najnovšie komentáre

  september 2018
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « feb    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

  GiottoPress by Enrique Chavez