Detoxikačná kúra prečistí vaše telo aj myseľ

V dnešnom príspevku si posvietime na problémy a príčiny znečistenia nášho tela. Práve usadené nečistoty a toxíny majú za následok naše veľké zmeny, nanešťastie v negatívnom svetle. Majú za následok podráždenosť, únavu, zlý spánok,  nevyspatosť, tráviace ťažkosti ako plynatosť, nadúvanie, ale aj hnačky či zápchu. Rovnako môžu aj za zmeny na pokožke, za vyrážky, upchaté póry, ináč nazývané aj čierne bodky. Na jednej strane môžu pokožku vysušovať, na strane druhej ju zas príliš zmatňovať. zdravy napojDnes by sme vám chceli predstaviť riešenie týchto problémov, a tým je detoxikácia, ktorú pravidelne podstupuje len veľmi málo ľudí. A to aj napriek tomu, že sa o nej a jej blahodarných účinkoch vie. Väčší problém však tkvie v sebazaprení jedincov. Povedzme si o tomto riešení niečo viac.

Toxíny sa nachádzajú všade okolo nás

Ak máte vyššie uvedené príznaky, ale myslíte si, že prítomnosť toxínov vo vašom tele za nich nemôže, môžete sa mýliť. Škodlivé látky sa skutočne nachádzajú všade naokolo nás. Prijímame ich v potravinách, v nápojoch, v mastných, údených, sladkých, vyprážaných, ale aj slaných jedlách, vo vzduchu, pri varení…Teda skutočne nejde o niečo, čomu by ste sa museli vystavovať. Dobrovoľne ich dennodenne konzumujeme a preto je detoxikačná kúra niečo, čo by mal absolvovať každý aspoň raz v roku.

To, že máte pocit, že žijete zdravo, ešte neznamená, že sa vám toxíny vyhýbajú. Nachádzať sa môžu aj v ovocí alebo zelenine, ktoré možno nie vždy poriadne umyjete a otriete. Bez ohľadu na to, sú rôzne splodiny, ktoré sa nám usádzajú v tele, prítomné aj vo vzduchu, ktorý dýchame. Obmedziť by sa to dalo možno nejakou filtračnou maskou. Bežne sa však po uliciach s filtračnými plynovými maskami nepohybujeme. preto je určite príjemnejšie si zvoliť detoxikáciu, ktorá vás ich zbaví. Potrebné je len rešpektovať niekoľko zásad.

Možno si poviete, že organizmus má schopnosť samočistenia. Áno, má. Zabezpečuje to hlavne pečeň a pľúca. Pokiaľ ale toxínov a škodlivín v tele viac, ako telo zvládne vyfiltrovať a vylúčiť, dochádza k vyššie uvedeným problémom. Preto by ste mohli vášmu organizmu dopomôcť úplne jednoducho, a to detoxikáciou.

Stačí si ju robiť raz ročne počas niekoľkých týždňov. Pokiaľ poctivo dodržiavate všetky zásady, pár týždňov skutočne stačí. Najviac sa odporúča jarný detox. A to hlavne preto, že práve zimné obdobie je obdobie plné prehreškov, sladkostí, rôznych jedál, ktoré sa možno organizmu ešte nepodarilo úplne odstrániť. Tak ako sa prebúdza príroda, tak sa môžete aj vy.

Čo všetko detoxikácia prečistí?

Napriek tomu, že som to nepovedali explicitne, určite ste prišli na to, že úlohou detoxikačnej kúry je prečistiť vaše telo. Ide o hĺbkové prečistenie hlavne čriev, ako hrubého, tak aj tenkého, nakoľko sa toxíny v najväčšom množstve usádzajú práve v nich, čo má za následok tráviace problémy. Ďalej ale detoxikácia prečisťuje pečeň, krvný systém, toxíny okolo iných orgánov a vašu pokožku. Dokonca vám je schopná navrátiť aj energiu a dobrú náladu, bez zbytočných výkyvov. Pretože len úplne zdravý človek si nerobí ťažkú hlavu z ničoho, čo ho postretne.

Teda detoxikácia organizmu vám navráti vaše zdravie a krásu, a to doslova. Znormalizovanie metabolizmu a trávenie, zlepšenie krvného obehu a uvažovania, skrášlenie a zjemnenie pokožky, odstránenie akné, čiernych bodiek, mastnoty a bledosti, dostatok energie, málo únavy, viac dobrej nálady…To sú hlavé dôvody, prečo sa rozhodnúť detoxikovať váš organizmus. Pomôžete tým hlavne sebe a vášmu psychickému a fyzickému zdraviu. Okrem toho spustí detoxikácia chudnutie, takže na jej konci budete mať na váhe určite menej kíl ako pred ňou. Nevyplaví z tela len toxíny, ale spustí rýchlejšie spaľovanie tukov, čo určite ocení úplne každý.

Ako detoxikovať telo?

Možno neviete, čo všetko detoxikačná diéta alebo kúra predstavuje, preto sa jej možno obávate a bojíte sa, či by vás veľmi neobmedzovala. No určite vám neplánujeme ťahať medové motúzy popod nos. Celý tento proces si žiada veľkú dávku sebazaprenia. A to hlavne v konzumácii potravín a nápojov.

Prvým krokom k úspechu je určiť si takú periódu na detoxikáciu organizmu, o ktorej viete, že vám nič neprinesie. To znamená žiadne oslavy či iné akcie, pri ktorých je žiaduce, aby ste veľa jedli a pili. Ako sme vyššie uviedli, jedným z najlepších období je jar. Ďalej si musíte uvedomiť, že nasledujúcich pár dní bude veľmi ťažkých, nakoľko u väčšiny z nás by išlo o radikálnu zmenu stravy. Vylúčenie bieleho pečivo, fajčenia, alkoholu, sladkostí, mastných, vyprážaných jedál a iných zdraviu škodlivých potravín je základom.

Možno sa pýtate, čo teda môžete cez detoxikáciu jesť? Celozrnné pečivo, celozrnnú múku, ovocie, zeleninu, čistú vodu, probiotické mliečne výrobky, ryby, kapustu, vlákninu. Je toho skutočne dosť. Ak si predstavíte, koľko výrobkov predstavujú všetky tieto skupiny, určite nebudete hladovať. No určite sa ani „neprežierajte“, nakoľko podstatou detoxikácie je očistiť telo. To spočíva aj v znížení prijatých denných kalórií, čo len prospeje  k tomu, aby sa čistilo rýchlejšie.

Možno ste sa na rôznych fórach dočítali recepty, ktoré vám účinnú detoxikáciu zaručujú behom troch dní alebo jedného týždňa. V tomto období môžete začať pociťovať prvé zmeny, ale určite k úplnej očiste nedôjde. Ak sa úplne telo od škodlivín neočistí,  pokračuje v zachytávaní ďalších. Aby sa organizmus zregeneroval, potrebuje sa úplne očistiť, a to môže trvať niekedy aj 2-3 týždne. Sami uvidíte, kedy pri detoxikácii zaznamenáte zlom, že sa cítite tak dobre, ako už dávno nie.

Tabletky a iné prípravky na detoxikáciu

Najťažšia je prvý detox. No na všetko sa dá zvyknúť a ak si tento proces zautomatizujete, len to bude pre vás predstavovať veľké plus. tabletky na detoxMožno máte aj pri opakovaných detoxikačných kúrach a diétach problémy so sebazaprením a máte chuť zhrešiť nejakou čokoládkou alebo slaninkou.  V tomto vám môžu pomôcť rôzne podporné produkty, ktoré vaše chúťky zaženú a dá sa povedať, že aj sabotujú. Tým proces čistenia nijako neohrozia.

Na podporu detoxikácie si môžete zakúpiť rôzne prípravky, napr. tabletky, detoxikačné náplaste, čaje či si nájsť iné konkrétnejšie recepty. Rýchlejšie je ale zakúpiť si hotový výrobok, ktorý nevyžaduje vašu ďalšiu námahu a bude robiť to, čo sa od neho očakáva. Teda v tomto prípade to sú hlavne tabletky na detoxikáciu, ktoré pomáhajú zrýchľovať metabolizmus a tým aj prečistenie čriev a iných častí tela.

Niekoľko užitočných tipov na detoxikačnú kúru nájdete aj na https://www.globalhealingcenter.com/natural-health/6-ways-to-body-detox/.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najnovšie články

Najnovšie komentáre

  september 2018
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « feb    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

  GiottoPress by Enrique Chavez