Ako rýchlo schudnúť bez toho, aby ste si poškodili telo?

Je vaša váha váš najväčší nepriateľ? Dávate do úbytku hmotnosti veľa úsilia, no výsledky sa stále nedostavili, a to aj napriek tomu, že ide o dlhšie obdobie? Chyba môže byť vo viacerých faktoroch, o ktorých sa samozrejme zmienime. Práve zmienka o nich vám môže pomôcť nabrať ten správny smer a spustiť riadne chudnutie aj bez pomocných prípravkov. V každom prípade si zhodnotíme aj to, či majú špeciálne tabletky, tzv. spaľovače tukov skutočne vplyv na chudnutie alebo či ide len o marketingový ťah. Hlavnou našou otázkou ale bude, ako rýchlo schudnúť a či to je vôbec možné?schudnute brucho

Je rýchly úbytok na váhe zdravý?

Určite nie. Tým máme na mysli, aby ste nemali príliš veľké oči, ak nájdete tabletky alebo prípravky, ktorých výrobca vám sľúbi rýchle schudnutie. Rýchly úbytok na váhe je nezdravý, pretože týmto vaše telo vystavujete veľkému šoku. Áno, šok nie je len psychický stav, kedy vás prekvapí nečakaná situácia. Veľký stres môže zažiť aj vaša fyzická stránka, ak si náhle odopriete príjem živín a stratíte pojem o tom, čo je ešte v súlade so zdravím a čo už nie.

Tabletky na chudnutie vám v tomto cieli môžu výrazne pomôcť, no je nutné rešpektovať niektoré zásady. Určite preto nechcite chudnúť rýchlo, pretože takto vám hrozí poškodenie tráviaceho traktu, bolesti hlavy, spomalenie funkcií iných orgánov, spavosť, strata pružnosti pokožky, jej ochabnutie a hlavne, každým obávaný jojo efekt. Ak sa s týmto pojmom stretávate prvýkrát, aspoň v skratke vám povieme, o čo ide.

Jojo efekt je neželaný stav v období po dosiahnutí želanej váhy. Vzniká hlavne u tých, ktorí sa rozhodli schudnúť rýchlo bez ohľadu na ich zdravotný stav a bez ohľadu na to, čo to prinesie bezprostredne po tom. Pri rýchlej redukčnej diéte sa totiž bunky nestihnú prispôsobiť vzniknutému stavu, rovnako je to so žalúdkom a podmozgovou žľazou. Tie do tela vysielajú signály, že niečo nie je v poriadku a že potrebujú viac energie. To má za následok, že sa v organizme začnú ukladať také zložky stravy, ktoré boli predtým ľahko stráviteľné. A potravinové prehrešky sa uložia dvojnásobne. Čiže rýchle chudnutie môže zapríčiniť, že váha sa vám rýchlo navráti, a to dokonca aj s vyšším číslom. Vo väčšine prípadov tomu nezabránia ani tabletky či iné prípravky, pokiaľ nie je celkový režim chudnutia správny.

Ak vás teda zaujíma ako rýchlo schudnúť, veríme, že asi na tom nie ste najlepšie. No pre vaše zdravie bude určite lepšie, ak sa do chudnutia pustíte poriadne, ale pomalšie. Pomôcť vám v tom môžu aj tabletky na chudnutie.

V čom sú dobré spaľovače tukov?

Určite nechcene úplne zavrhnúť žiaden spaľovač tukov resp. tabletky na chudnutie, pretože v tejto činnosti vedia niektoré naozaj dopomôcť. Dôležité je ale vybrať si správny produkt. Na trhu je ich neúrekom a vybrať si môžete podľa viacerých kritérií. Napr. podľa zloženia, ceny, obsahu, pozitívnych recenzií, porovnania atď.

Každý prípravok na chudnutie, či už ide o tabletky, nápoje, sirupy, náplaste či iné konzistencie ale musia predstavovať jedno. A to, že pomáhajú spaľovať usadené tukové bunky. Aj keď väčšina z nich funguje na báze zrýchlenia metabolických procesov. To znamená, že vám urýchlia trávenie. Organizmus páli najviac tukov vtedy, ak nie je prejedený a preto rýchlejšie trávenie môže spôsobiť aj rýchlejšie spaľovanie tukov. Rad je ale na vás, aby ste tento signál nebrali ako znak toho, že sa musíte okamžite najesť niečoho výdatného. Pretože sťažujete prácu nielen tabletkám na chudnutie, ale aj sami sebe.

Ako správne chudnúť a prečo sa vám to možno doteraz nedarilo?

Prvým krokom k tomu, aby bolo vaše chudnutie úspešné paradoxne nie sú vhodné tabletky, ale zmena stravovania. Je úplne samozrejme, že musíte vylúčiť príjem škodlivín a nahradiť ich zdravšími variantmi. Mastné, údené, vyprážané a sladké jedlá s umelými sladidlami by mali byť pre vás tabu. Rovnako aj bublinkaté sladené vody a sladkosti. Alkohol a fajčenie nevynímajúc.

Namiesto toho sa sústreďte na pravidelné stravovanie, aj keď častejšie, ale v malých porciách. Ideálne je kuracie mäso, ryža, ryby, ovocie, zelenina, vlákniny,sportujuca zena ktoré len pomáhajú váš organizmus prečistiť. Teda podstatou je znížiť príjem denných kalórií a najlepšie je podliezť odporúčané maximum na vašu váhu. Vtedy sa proces chudnutia spúšťa automaticky, a to aj bez tabletiek. Tie ho však môžu podporovať.

Ak sa vo vašom tele nachádza množstvo toxínov a škodlivín, práve tie môžu byť dôvodom toho, že tabletky na chudnutie, obmedzenie stravy a ani šport nepomáhajú. Vyplavíte ich tak, že si doprajete očistnú  kúru. Opäť na báze vyššie uvedených potravín. To, že sa vaše telo prečisťuje, zistíte nielen úbytkom hmotnosti, ale aj vašou zlepšenou náladou, stupňujúcou sa energiou a aj zlepšenou pokožkou. Práve detoxikácia je najlepší spúšťač chudnutia.

Mnoho prípadov, ktoré chcú zmeniť svoj život a zovňajšok nie sú len schudnúť, ale aj svoje telo „ubiť“ a nejako vytvarovať. To sa dá jedine pomocou cvičenia, ktorým minimalizujete riziko ovisajúcej kože. Čím neskôr a s čím vyššou váhou sa ale do chudnutia pustíte, tým je riziko ovisajúcej kože vyššie a nezabránia tomu ani tie najdrahšie tabletky z lekárne či internetu.

Takže, ak ste sa rozhodli schudnúť, je potrebné zmeniť stravovacie návyky a životný štýl. Pokojne si k tomu môžete zakúpiť aj tabletky na chudnutie, ktoré vám v dosiahnutí cieľa môžu výrazne dopomôcť. Nikdy však nechcite schudnúť veľmi rýchlo, pretože sa vám to môže ešte rýchlejšie vrátiť.

Existujú ale aj iné rady na to, ako rýchlo schudnúť, veľa z nich je aj na zahraničných weboch, napr. na healthline.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najnovšie články

Najnovšie komentáre

  september 2018
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « feb    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

  GiottoPress by Enrique Chavez